ייעוץ והדרכה

אימון מנטלי לספורטאים 1

אימון מנטלי לספורטאים

מהו אימון מנטלי לספורטאים

אימון מנטלי לספורטאים נועד בעיקרו לילדים ומתבגרים הרוצים להתפתח כספורטאים מקצועיים. האימון המנטלי מלמד ומפתח מיומנויות כגון ריכוז, הרפיה, הדמיה, וחשיבה חיובית אצל הספורטאי. בעזרת שיפור היכולות הללו לומד המתאמן להתמודד טוב יותר עם לחץ וחרדה בזמן המשחק או התחרות, ועם העומס הנפשי הקשור לאימונים. 

בנוסף, האימון המנטלי עוזר בשיפור היכולות החברתיות ובניית כושר מנהיגות בקבוצה, שינוי דפוסיי חשיבה שליליים ושיפור הוויסות הרגשי, מגביר את המוטיבציה תחושת המסוגלות הביטחון העצמי והדימוי העצמי. הפן המנטלי מהווה את הצלע השלישית בנוסף לפן הגופני והפן הטכני  בעבודתו של הספורטאי ובהפיכתו לספורטאי מקצועי.

למי מיועד האימון המנטלי

אימון מנטלי לספורטאים – לא רק לספורטאים!
"להיות הכי טוב שאני יכול להיות"- אימון מנטלי מיועד לא רק לספורטאים המתאמנים באגודות ספורט מקצועיות, אלא גם לאותם ילדים הרוצים לשפר את עצמם ולהביא את עצמם להישגים אישים, להרגיש יותר מקובלים לחוות את החוויה של הספורטאי המקצועי, וזאת בתנאים המותאמים לכישוריהם וליכולתם האישית.

האימון המנטלי מתאים לאותם ילדים שמוצאים את עצמם מחוץ למשחקי הכדורגל בבית הספר, למרות שממש רוצים להיות חלק מהמשחק. ילדים שאינם חלק מהמשחק, מכיוון שנוטים להתפרץ, להתרגז, לא מסוגלים להתמודד עם תסכול והפסד, לא  משתפים פעולה במשחק הקבוצתי, או פשוט לא מספיק טובים במשחק ורוצים להשתפר. האימון המנטלי בשילוב פעילות גופנית נועד במיוחד בשבילם.

אימון מנטלי אצלנו במכון

אנו במכון הכח לשנות פיתחנו מודל המבוסס על התיאוריות של הפסיכולוגיה חיובית, פסיכולוגיית ספורט, וזאת בשילוב טכניקות קוגניטיביות – התנהגותיות, וטכניקות מעולם ה'מיינדפולנס' וה'פוקוסינג'.
מודל זה נועד לעזור לילדים ומתבגרים, החווים חרדה מצבית, כגון חרדת מבחנים, ילדים בעלי דימוי עצמי נמוך, וקשיים חברתיים, וכאלה שרוצים לחוות את החוויה של ספורטאי מקצועי. 

באימון המנטלי אותם ילדים ומתבגרים לומדים להתמודד עם לחץ ומתח. הם מקבלים כלים העוזרים להם להתמודד עם תסכולים, טיפול רגשי, אכזבה וחוסר הצלחה, ומעלים את סף התסכול והכאב.
בעזרת אימון מנטלי או טיפול קבוצתי בריצה , תתגבש אצלם חווית עצמי שונה. חוויה של מסוגלות והצלחה, כזו שתסייע  להם לשפר את מצבם החברתי והרגשי.