אביבה רפפורט

עובדת סוציאלית MSW

 

אביבה רפפורטשמי אביבה רפפורט ואני בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית, מטפלת משפחתית וזוגית מוסמכת מטעם האגודה  הישראלית לטיפול במשפחה ובנישואין, ובעלת הסמכה לטיפול בבעיות אלימות בין בני זוג ובהנחיית קבוצות. אני מטפלת בגישה אינטגרטיבית המשלבת גישות טיפוליות שונות: דינמיות, התנהגותיות קוגניטיביות, מערכתיות אסטרטגיות, בטיפול קצר טווח וארוך טווח. יש לי ניסיון של למעלה מ-30 שנה בעבודה טיפולית עם מגוון זוגות, משפחות, יחידים וקבוצות. במהלך שנות עבודתי טיפלתי במשפחות, זוגות ויחידים במצבי משבר שונים. מצבי קונפליקט, בעיות ביחסים בין בני זוג, בין הורים וילדים ובין אחים. קשיים אישיים כגון: דיכאון, חרדה, קושי אישי בהתמודדות עם מצבי חיים שונים, וקשיים בהתמודדות עם הסביבה החיצונית. ניהלתי מרכז טיפולי, המשלב יחידה לטיפול זוגי ומשפחתי, יחידה לטיפול באלימות במשפחה ונפגעי טראומה מינית. במסגרת תפקידי טיפלתי והדרכתי אנשי מקצוע בתחומים אלו.

בעבודה הטיפולית שלי אני רואה את האדם כחלק ממערכת יחסים רחבה יותר – המשפחה. בעיות וקשיים שאנשים וילדים חווים, נוצרים בתוך מערכות החיים בהן האדם חי – הן המערכת המשפחתית והן המערכת החברתית תרבותית. הראיה המערכתית משפחתית מאפשרת גמישות ושילוב בין טיפול משפחתי, טיפול זוגי, לבין תהליכים פנים נפשיים של האדם היחיד עצמו. בנוסף היא משלבת בין המערכת המשפחתית לתהליכים הקשורים למערכות חברתיות נוספות בחיי היחיד ו/או המשפחה:  בי”ס, מקום עבודה, משפחה מורחבת, מוסדות ציבור וכו’.

אני מאמינה בכך שטיפול, מתוך ראיה מערכתית כוללת, מאפשר שינוי והתפתחות של היחיד ושל המשפחה בתחומי החיים השונים. זאת מתוך הבנה, שההשפעה של המשפחה על היחיד, ושל היחיד על משפחתו הנה מכרעת.