יוסי אריש

מאמן NLP ודמיון מודרך

שמי יוסי אריש, טריינר NLP  ודמיון מודרך. אני מתמחה באימון ילדים ובני נוער, הסובלים מדימוי עצמי נמוך, קשיי הסתגלות, חרדה חברתית וחרדת מבחנים.
יש לי ניסיון רב בעבודה עם ילדים ובני נוער, במסגרת 30 שנה של הכנה למבחנים ובגרויות באופן פרטני וקבוצתי במספר מקצועות לימוד. בשנים האחרונות אני משלב את ההתמחות שלי כמאמן ומנחה, תוך שימוש בכלים וטכניקות מעולם ה- NLP והדמיון המודרך, בלימודים ובהכנה למבחנים של אותם ילדים ונערים.
NLP ודמיון מודרך ידועות כשיטות עוצמתיות שמיטיבות לחבר את המאומן לחלקים החיובים ולרצונות העמוקים שבו: לחזק את החוזקות שלו, להתחבר לכישרונות הטבעיים שלו, להצלחות העבר, לטעון אותו במוטיבציה ובמרץ, ובכך לעזור לו להשיג את מה שחשוב לו להשיג.
בעבודתי עם המאומנים אני חש סיפוק רב, כשאני מלווה אותם וחווה איתם כיצד הם מצליחים להתמודד עם הספקות, ופועלים להשגת מטרתם בביטחון, כאילו הדבר נעשה, והמטרה כבר הושגה.אני מאמין בכל אחד מהמאומנים שלי ואני יודע בוודאות שבכדי שהתוצאות הרצויות בחיי המאומן תושגנה, יש צורך שזה יקרה קודם כל בדמיון שלו ובתודעה שלו. עליו להאמין שזה אכן אפשרי עבורו. במהלך התהליך אני מסייע לו להגיע להצלחה על ידי שינוי של הסביבה הפיזית שבה הוא חי, האמונות, המחשבות, הרגשות והפעולות שלו. נסיוני המקצועי לימד אותי שככל שהמאומן, מחובר רגשית לחלקים שבו אשר כמהם לשינוי, קל לו הרבה יותר לפעול ולשכנע את החלקים שבו  אשר חוששים ופוחדים מהשינוי. לעזור לו להתחבר לאותם חלקים הנו חלק גדול מהתהליך של האימון, וככל שהפחד משינוי וכישלון נחלש,  מתעצם האושר שמביא איתו את חברתו הטובה-  ההצלחה.
חשוב שהמאומן ילמד לראות את עצמו ואת האתגר שלו בפרופורציות הנכונות, כך יוכל לגדול ולהתקרב לממדים האמתיים שלו, בעוד שה”בעיה” שלו תלך ותתגמד. האימון עוזר לו להתחבר למסוגלות ולעוצמות האדירות החבויות עמוק בתוכו, ממש כמו בלוט של עץ אלון, שבהתמדה ובתנאי סביבה הנכונים לו, אדמה פורייה, השקיה ואור השמש, צומח לעץ אלון גבוה, יציב וחזק שנותן צל לכל סביבתו.

 

השכלה:

קורס פרקטישנר NLP ודמיון מודרך בראייה קלינית במכללת הכל אפשרי.

קורס פרקטישנר NLP ודמיון מודרך במכללת לשם שינוי.

קורס מאסטר NLP ודמיון מודרך במכללת קגן.

קורס טריינר NLP ודמיון מודרך במכללת קגן.

סדנה להמרת טכניקות NLP פרטניות לקבוצתיות במרכז דב רויטמן.

סדנה להתמודדות עם חרדת מבחנים – במרכז דב רויטמן.

סדנה NLP לקבוצות ויישום בהתמודדות עם חרדת מבחנים.