ליעד רפפורט

קרימינולוג קליני פסיכותרפיסט- מנהל המכון

שמי ליעד רפפורט פסיכותרפיסט מוסמך, בעל תואר שני בקרימינולוגיה קלינית,  המטפל בגישה אינטגרטיבית- ממוקדת. יש לי ניסיון רב בעבודה עם מתבגרים, בני – נוער ומבוגרים אשר מתמודדים עם קשיים ובעיות מגוונות: קשיי הסתגלות, ומשברי חיים, הפרעות התנהגות, הפרעות במצב רוח כגון דיכאון וחרדה, הפרעות קשב וריכוז, הפרעות אכילה והפרעות סומטיות אחרות, התמכרויות והתמודדות עם טראומה (PTSD ,משברים פסיכוטיים ופוסט-אשפוזים).

אני מאמין בעבודה מערכתית כמקדם שינוי אפקטיבי. קשייו של המטופל כרוכים בסביבה בה הוא חי, ובאינטראקציה שלו עם המערכות החברתיות השונות, כגון משפחה, חברים, בתי ספר ועבודה. כדי להביא לשינוי  יש להבין את קשיי המטופל בהקשר המערכתי ולטפל בהם באמצעות שינוי דפוסיי הקשר הבעייתיים בין המטופל לסביבתו, ולכן בעבודה עם מתבגרים אני רואה חשיבות במתן הדרכת הורים כגורם חיוני להצלחת הטיפול, ובמידת הצורך גם פניה ושיתוף פעולה אל מול גורמים אחרים כגון בית הספר, מדריכיי חוגים, מאמנים ועוד.

במשך כל חיי אני עוסק במגוון ענפיי ספורט הן כספורטאי פעיל והן כמאמן. את קריירת האימון שלי התחלתי בתור נער צעיר, כמאמן קבוצות ילדים באומנויות לחימה. עיסוקי העיקרי במהלך לימודי האקדמיים ובמקביל להכשרתי כאיש טיפול, היה כמאמן כושר אישי.

ניסיוני המקצועי והאישי, בנוסף למחקרים הרבים המצביעים על ההשפעה החיובית שבפעילות הגופנית על הבריאות הנפשית, למדני על התרומה המשמעותית של הספורט והפעילות הגופנית בתהליכי הטיפול, כגון: חיזוק הקשר הטיפולי, שיפור הדימוי העצמי, דימוי הגוף והערך העצמי בקרב המטופלים. בנוסף הם משפרים תפקודים רגשיים (חרדה דיכאון) , תפקודים קוגניטיביים (ריכוז ,זיכרון) ועוזרים בוויסות הרגשי וההתנהגותי (ירידה ברמת אלימות והאימפולסיביות).

השכלה :
בוגר התכנית לפסיכותרפיה ממוקדת – קצרת מועד מטעם המחלקה ללימודי המשך “בי”ס לעבודה סוציאלית אוניברסיטת בר-אילן”.
M.A- קרימינולוגיה קלינית, אוניברסיטת בר-אילן
B.A – פסיכולוגיה וסוציולוגיה המכללה האקדמית ת”א
בוגר ביה”ס למאמנים מטעם “ווינגייט”

נסיון תעסוקתי
במסגרת העבודה הטיפולית שלי עם מתבגרים ובני נוער ,הקמתי את פרויקט “עץ-עד”. פרויקט “עץ-עד”(אצעד) הנו, מודל אשר משלב בתוכו בין שאר הפרקטיקות הטיפוליות, פעילות גופנית וספורט כחלק אינטגרלי ממערך הטיפול, הקבוצתי והפרטני.
במשך השנים  עבדתי וטיפלתי במסגרות ציבוריות ופרטיות:  במרכז לבריאות הנפש “אבארבאנל”, בבתי-ספר במסגרת משרד החינוך במסגרת “מכון גרין לפסיכולוגיה מתקדמת”, ובמסגרת קליניקה פרטית.