ניר צומבר

מאמן מנטלי לספורטאים

 

ניר צומבר, מאמן מנטלי לספורטאים, סטודנט לתואר שני בעבודה סוציאלית, מנהיג חברתי בתוכנית מועדון הטייסת של “קרן רמון” ומפעיל תכנית מצוינות במחלקת הנוער של “הפועל תל אביב”. בעל ניסיון רב בעבודה עם ילדים ובני נוער.
משנת 2015, עובד בתוכנית “מועדון הטייסת” המופעלת ע”י “קרן רמון” כמנהיג חברתי בתוכנית “העצמה ומנהיגות”. התוכנית עוסקת בשילוב  בין העבודה המערכתית בתוך ביה”ס וחיי הילד בחיק משפחתו. במסגרת זו ליוויתי מעל 40 ילדים ומשפחות. העבודה  בתכנית הטייסת  החוויות ,ההצלחות והשינויים בתפקוד הילדים השפיעו על תפיסת עולמי בתחום הטיפול בילדים . אני מאמין בתפיסת העולם האקזנציליסטית אשר מדגישה את חשיבות הקיום על פני המהות. כמו כן אני מאמין ביכולתנו לשנוי וצמיחה ובחשיבותן של הבחירות שאנו עושים בחיינו יחד עם יצירת קשר אותנטי, כנה, פתוח ומכיל  עם הילדים ומשפחותיהם.  במהלך שנות עבודתי ראיתי וחוויתי שינויים משמעותיים אצל ילדים ומשפחות איתן עבדתי. תהליך השינוי אינו פשוט דורש התגייסות מלאה ושותפות  של הדמויות המשמעותיות לילד מתוך ההבנה כי חיזוק הסביבה ותמיכתה בילד הכרחיים ליצירת השינוי.

במסגרת עבודתי כמאמן מנטלי של ספורטאים אני מנחה קבוצת בני נוער מצטיינים בתחום הכדורגל איתם אני עובד על נושאים בתחום אחריות אישית, מנהיגות ומצוינות.ספורט עבורי הינו כלי המשמש לחיבור, יצירת קשר ומתן משמעות בעבודה טיפולית עם ילדים בני נוער ומבוגרים.
אני מאמין כי  ספורט הינו כלי היכול לתרום רבות לשפור מיומנויות חברתיות, כישורי חיים, יצירת קשר ותקשורת לשיפור רווחת הפרט. אני משלב את הספורט כחלק מהמערך הטיפולי ובמסגרת של שיתופי פעולה עם גורמים נוספים. האימון המשולב כחלק מהמערך הטיפולי לימדני בחשיבות הקשר הבין-אישי וביכולת השפעתו על איכות החיים גם מבחינה רגשית וקוגניטיבית. במהלך האימונים אני שואף לשמש כמודל לדמות משמעותית וחיובית במטרה להוביל , להדריך ולסייע למתאמן להשיג את השינוי המבוקש.
שיטת העבודה שלי מבוססת על בניית קשר ומערכת יחסים אותנטיים תוך שימת דגש על יצירת קשר חיובי ומועיל בד בבד עם הסתכלות כנה ואמיתית על חיי המתאמן, כוחותיו, קשייו  ומטרותיו של הספורטאי או האדם  עמו אני עובד.

 

השכלה:

2015-מאמן מנטלי לספורטאים, המרכז לפסיכולוגית ספורט, רמת השרון.

2017-2019-סטודנט לתואר שני לעבודה סוציאלית במגמת ילד ומשפחה, אוניברסיטת בן גוריון, באר שבע.

B.A 2012-2015 מדעי ההתנהגות, המכללה למנהל ראשון לציון.

2014 הסמכה לאימון כדורגל עד גיל 17, קמפוס שיאים ,ת”א

 

ניסיון תעסוקתי והכשרה מעשית:

2012-2016 -מאמן בעמותת מיפעלות חינוך וחברה – הדרכה וליווי של מתמודדי נפש, נוער בסיכון, ילדים ובוגרים בעלי צריכים מיוחדים.

2015-2019 -מנהיג חברתי במועדון הטייסת קרן רמון.

2015-2016 מאמן כדורגל במחלקת הנוער של הפועל ת”א.

2017-2018 -הפעלת תכנית ”פרויקט הקפטנים” להעצמה ומצויינות במחלקת הנוער של הפועל תל אביב.

2017-2018 -טפול בילדים ובני נוער בסיכון במסגרת הכשרה מעשית, לימודי תואר שני , בי”ס לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת בן גוריון.