ציפי מולד

פסיכותרפיסטית בגישת הגשטאלט

ציפי מולד

שמי ציפי מולד, אני בעלת תואר ראשון (B.Ed) בחינוך מיוחד. יועצת חינוכית (MA) ופסיכותרפיסטית, בוגרת התכנית התלת-שנתית של האגודה הישראלית לגשטאלט ואוניברסיטת בר-אילן. חברה בארגון הגג לפסיכותרפיסטים באירופה (EAGT).מטפלת מוסמכת בתרפיית הגשטאלט, העוסקת בטיפול והדרכה: עבודה עם יחידים, הדרכת הורים והנחיית קבוצות. תרפיית הגשטאלט היא גישה מכבדת, מעצימה ותומכת, שמבוססת על עקרונות הבחירה החופשית. יש לה אמון בכוחו של אדם לקחת אחריות על חייו ולהשתנות בהתאם לצרכיו. טיפול זה מיועד לטווח גילאים רחב מילדות דרך התבגרות ועד לזקנה. זהו טיפול הנותן מענה לכל אדם המעוניין לתקן  נושאים בחייו אשר אינו מרגיש בנוח עמם, ולכל מי המוכן  להתמודד מול אתגרי החיים מתוך השאיפה לשפר את איכות חייו, ולהגיע למצב של רוגע ושלמות פנימית.

כולנו עוברים מצבי משבר ונמצאים בשלבי מעבר לאורך מעגל החיים. שימוש בדפוסי תקשורת יעילים, הסרת מחסומים, תיעול נכון של האנרגיה וויסות עצמי יאפשרו לנו לחיות את חיינו בדרך עשירה טובה ומלאה. המטפל שותף למסע הפנימי של המטופל. המטרה: הרחבת מודעות, העצמה וחיזוק מערכת התמיכה העצמית שלו. דיאלוג כנה תוך מתן כבוד יסייע לאדם לתפקד כאדם שלם, חושב, מרגיש חש וקשוב לתחושותיו.
התנאים לבריאותנו וצמיחתנו טמונים במערכת יחסים שמעודדת כבוד, תשומת לב ומעודדת אדם להיות מי שהוא. הטיפול תורם תרומה משמעותית לשיפור איכות החיים שלנו.

 

ניסיון תעסוקתי:
עבדתי עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים בגן טיפולי, ועם נוער בביה”ס התיכון, התמחיתי בגיל ההתבגרות ובנוער בסיכון. במסגרת עבודתי בניתי תכניות עיצוב התנהגות למתבגרים, עם קשיים התנהגותיים וקיימתי קבוצות הדרכה להורים.