טיפול אונליין בזמן הקורונה

טיפול אונליין בחרדה בזמן הקורונה

טיפול אונליין בחרדה – תקופה זו מאלצת אותנו להסתגר ולהתכנס בדלת אמותינו, ולמרות הקשיים מעניקה לנו אפשרות לצמיחה אישית בעזרת טיפול רגשי(דינמי). המאמר הבא ינסה לענות על שתי שאלות :  למה להתחיל בתהליך טיפולי דווקא עכשיו? וכיצד ניתן להתחיל בתהליך טיפולי מבלי להגיע לקליניקה?

חרדה בזמן הקורונה

חרדה בזמן הקורונה – משבר הקורונה מאלץ אותנו להתמודד עם אתגרים וקשיים, אשר לא הכרנו בעבר. החדשות הטובות הן שבסופו של דבר כמו בכל משבר, ישנה גם הזדמנות לעצור להתבונן פנימה ולהתחיל בתהליך של צמיחה וריפוי אישי ומשפחתי. בתקופה זו בעיצומו של משבר הקורונה, המלווה בחוסר וודאות, רובנו מתמודדים עם חרדה בעוצמה כזו או אחרת.

טיפול רגשי (דינמי), אנו מתייחסים לחרדה, כאיתות פנימי המסמן לנו שמשהו לו עובד, שאנו זקוקים לשינוי. בעזרת הטיפול הרגשי אנו מגיעים לתובנות אשר מאפשרת לנו לשנות את הדפוסים המוכרים שלנו, לטיפול בחרדה בזמן הקורונה ולחיות חיים מלאים יותר הן בזמן משבר והן בזמן שיגרה

האם כל חרדה מצריכה טיפול רגשי?

שגרת חיינו השתנתה באופן פתאומי ורבים מאיתנו מתקשים להתמודד עם השינוי מה שמעורר חרדה רבה אצל רבים. טיפול בחרדה בזמן הקורונה מתמקד בסוגיות של בריאות וחולי, תעסוקה ומצב כלכלי, דאגה לבני המשפחה ולחברה שלנו ועוד חרדות המועצמות בשל הבדידות החברתית והסגר.

חרדה זו הנה תגובה נורמאלית למצב לא נורמאלי אשר לרוב מלווה אותנו במצבים של חוסר וודאות. תחושת החרדה מלווה במחשבות שליליות לגבי היכולת שלנו להתמודד עם העתיד ומאופיינת גם בתחושה כללית של חולשה, עייפות, או לחלופין דופק מואץ, חוסר שקט ותחושת חנק , מה שמעצים את החרדה בעיקר, כשיש התעסקות בסוגיות של חולי ובריאות. שוב חשוב לציין שחרדה הנה מצב טבעי ולא כל תחושת חרדה נחשבת להפרעת חרדה.

הפרעת חרדה מאופיינת במצב קבוע של מתח ודאגנות המאופיין בחוסר מנוחה, רגזנות, עייפות,  שינוי תיאבון, מתח בשרירים וקשיי ריכוז הנובעים מהמצב הרגשי.  במידה ואתם חווים שלושה מהקריטריונים או יותר במשך רוב הימים ובתקופה של לפחות 6 חודשים, סביר שאתם מתמודדים עם הפרעת חרדה. למי שבתקופה זו החרדה מפריעה לתפקוד היומיומי, פוגעת בדינאמיקה הזוגית והמשפחתית, וגורמת לו ולסביבתו מצוקה מומלץ לפנות לטיפול נפשי אונליין.

ניתן לחלק את סוגי המענה הטיפולי בזמן זה לשניים:

  1. המענה הראשון, הנו מענה של עזרה ראשונה למצוקה הקשה איתה מתמודדים בתקופה זו. מענה זה כולל: טיפול התנהגותי-קוגניטיבי, ייעוץ פסיכיאטרי, הדרכת הורים, או טיפול רגשי ממוקד הנמשך בין 12-18 מפגשים.
  2. המענה השני הנו טיפול דינמי. טיפול דינמי אינו רק טיפול רגשי בחרדה אל מול המצב הנוכחי, אלא תהליך עמוק המעניק לך תובנות, ומאפשר לך לחיות חיים מלאים יותר ומשמעותיים יותר בהמשך.

האם טיפול אונליין אפקטיבי כמו טיפול?

בשנים האחרונות טיפול אונליין, הפך מקובל ושכיח בקרב מטפלים רבים. מצד אחד, קיים ביקוש מצד מטופלים אשר בשל אילוצי זמן, או מרחק בוחרים בטיפול אונליין, ומצד שני החידושים הטכנולוגים ואפליקציות כגון, סקייפ, זום הנגאאוט והווטסאפ, מאפשרים קשר טיפולי אינטימי ושמירה על המרחב הטיפולי הבטוח.

סוגי הטיפולים באונליין הנם מגוונים : טיפול פרטני, טיפול זוגי ומשפחתי, טיפול דיאדי, הדרכת הורים, ייעוץ פסיכיאטרי ועוד. מחקרים רבים מצביעים על ההצלחה זהה לטיפול אונליין אל מול הטיפול הקלאסי, טיפול במבוגרים, מתבגרים וילדים .

טיפול אונליין בחרדה בהכח לשנות

כמו בטיפול רגשי גם בטיפול אונליין הקשר והכימיה בין המטפל למטופל הוא המדד החשוב ביותר להצלחת הטיפול. לנו בהכח לשנות יש ניסיון רב התאמת המטפל הנכון ביותר לכל מטופל. המטפלים שלנו "הכח לשנות" הנם מטפלים מקצועיים: פסיכולוגים, עובדים סוציאלים ופסיכותרפיסטים מוסמכים ולכולם ניסיון בטיפול אונליין.

אז איך זה עובד?

אנו מזמינים אותך ליצור קשר טלפוני ,באמצעות מייל או בהודעה,  דרך האתר, או דרך הפייסבוק. במהלך השיחה הראשונית אנו נתאים לך את המטפל ואת סוג הטיפול המדויק עבורך. במידה ויש לך קושי מבחינה טכנית, הצוות הטכני שלנו יסייע לך בהתקנה ובהפעלה של הפלטפורמה דרכה יתקיים הטיפול. בנוסף אנו נלווה אותך מול כל קושי טכני בהמשך.
מה שנדרש ממך זה רק טלפון חכם או/ו מחשב, לכל השאר אנו נדאג.