טיפול בילדים ומתבגרים

טיפול בילדים ומתבגרים 1

הכח לשנות הוא מקום אשר נותן טיפול בילדים ומתבגרים, ובנוסף לכל, גם נותן את כל הכלים להצלחה לילדים ובני נוער הנתקלים בקשיים שונים בחיי היומיום; בבית, בבית הספר ועם חברים.

הודות לגישה הרב-תחומית של המכון, כל ילד, ילדה, נער ונערה יכולים למצוא כאן את התמיכה וההכוונה הנדרשים להם כדי להתגבר, להתחזק וללמוד, לרכוש את הכלים החשובים והיעילים ביותר להצלחה, ולהתחיל את חיי הבוגרים מתוך תחושה ביטחון עצמי, מסוגלות וחוסן נפשי רב שילווה אותם כל החיים ויאפשר להתמודד עם כל קושי שיתעורר בעתיד.

הכח לשנות מתמקד בפתרון בעיות ונושאים רגשיים, התנהגותיים וחברתיים, תוך הישענות על פרקטיות מוכחות ומותאמות אישית לכל ילד. כל הליך טיפול כולל ניטור ומשובים מכל הצדדים המעורבים, זאת במטרה להעריך את הצלחת הטיפול, שינויים אפשריים והתקדמות עתידית.

מערך טיפול בילדים ונוער במכון הכח לשנות

מערך הטיפול בילדים ונוער במכון הכח לשנות מבוסס על מכלול רחב של גישות ודרכי טיפול, ממנו מגובשת תכנית טיפול אופטימלית המאפשרת לתת מענה כמה שיותר מלא לכל צרכיו של הילד, תוך התחשבות מלאה במצבו הנפשי הנוכחי, במסגרת המשפחתית והחינוכית שלו ועוד. המערך כולל הליך הכנה לטיפול, כולל האבחונים הדרושים, ליווי צמוד למקורביו, הכנת התוכנית הטיפולית ומעקב אחר התקדמותה

גישה מערכתית לבריאות הנפשית והגופנית של ילדינו

בבסיס העבודה של הכח לשנות עומדת הגישה שיש לחזק ולהעצים את יכולותיו הרגשיות, הקוגניטיביות, ההתנהגויות והחברתיות  של הילד או הנער, וזאת בכדי שיוכל להתמודד אל מול הקשיים והאתגרים הרבים אשר ניצבים לפניו ועוד מצפים לו. השילוב רחב-היריעה של מומחים ממגוון תחומים, כולל פסיכולוגים קליניים, עובדים סוציאליים, קרימינולוגים, פסיכיאטרים, מטפלים באמנות, מומחים בתחום קלינאות תקשורת ועוד – מאפשר ליצור מארג עדין שלוקח בחשבון את הפרטים הקטנים ביותר ומוצא פתרונות לא-טריוויאליים שלא ניתן להגיע אליהם במסגרת טיפולית ממוקדת ומוגבלת יותר.

צוות המכון עובד בשיתוף פעולה מלא, וחשיבה כיצד לשלב ידיים עם גורמים משמעותיים נוספים בחייו של המטופל (מחנכים, מאמנים, בני משפחה וכו').  גישה רחבה זו מאפשרת להגיע להישגים משמעותיים ביותר בעת טיפול בילדים ומתבגרים המתמודדים עם קשיים רגשיים, אשר חוו טראומות ומשברים, ילדים בעלי עיכובים התפתחותיים, קשיים התנהגותיים, לקויות למידה ועוד.

השיטות השונות לטיפול בילדים ומתבגרים

הגיוון הרב בקרב הצוות העובד במכון הכח לשנות מאפשר לנו להעניק לכל ילד ונער את המכלול הייחודי להתקדמות אופטימלית, תחושה טובה ושיתוף פעולה מלא עם כל הגורמים המעורבים: המשפחה, המסגרת החינוכית, הרשויות, משרד הרווחה ועוד ככל שדורש כל מקרה ומקרה.

בין השיטות השונות המשמשות את המומחים במכון: טיפול רגשי, CBT לילדים ומתבגרים, טיפול באמנות, טיפול בשילוב פעילות גופנית ככלי-טיפולי, אימון כושר -משולב, פסיכודרמה, טיפול דיאדי, סיוע וקידום לילדים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי, טיפולים קבוצתיים, ועוד.

כל טיפול מוענק על ידי מומחה מוסמך בתחום, כאשר המכון דואג להתעדכן בחידושים בכל תחום ותחום וכל המאמנים והמטופלים עוברים השתלמויות והסמכות נוספת על מנת להיות תמיד בחוד החנית של התחום הטיפולי.

בניית תכנית עבודה ייעודית

בכל שלב של העבודה עם המטופל וקרוביו, המכון דואג לייצר מנגנון תכנון, ניטור ושינוי התכנית בהתאם לדרישות העדכניות בהתאם למצבו הבריאותי, החברתי והלימודי של הילד ו/או הנער. תכנית העבודה כוללת את הרכיבים השונים העומדים בבסיס פעילותו של מכון הכח לשנות – האלמנט הנפשי, הרוחני, היצירתי, הפיזי, כאשר כולם מתאחדים יחד במטרה לשפר את איכות חייו של הילד ברמה המיידית וכן לטווח הארוך, במטרה להעניק לו את הכלים הדרושים לחיים מאושרים.