טיפול במבוגרים

טיפול במבוגרים 1

סוגי טיפול במבוגרים

קיימים הבדלים מהותיים ביותר של טיפול בילדים ומתבגרים לבין טיפול במבוגרים. הרקע הכללי שונה, ישנם הרבה מאוד גורמים מתערבים ונסיבות חיים, שנערמו אלו על אלו ויצרו את הרקע הנפשי והאישיותי הקיים בקרב כל אדם שמגיע למכון הכח לשנות.

אדם הפונה לטיפול, פונה מכמה סיביות. לרוב מתוך הרצון לקבל סיוע מקצועי בהתמודדות עם קשיים. יש הפונים בכדי לפתור בעיות וקשיים אשר מלווים אותם שנים רבות, ואף משחר הילדות ומרגישים שכעת הבשילו לפתור אותם אחת ולתמיד. וזאת בכדי לשמר מערכות יחסים, יציבות תעסוקתית או כלכלית  או פשוט להרגיש טוב יותר. 

יש אשר פונים בכדי להתמודד עם משברים נקודתיים הקשורים לאובדן, שכול, שינוי מזעזע באורח החיים ועוד. יש מטופלים אשר הגיעו לטיפול לאחר שהופנו ע"י בן או בת הזוג, רשויות החוק, או  בהמלצת עורך הדין. למרות שבמקרים אלו הפניה לטיפול אינה מתוך תובנה עמוקה או מוטיבציה פנימית, מוטיבציה חיצונית לטיפול המובילה לטיפול עשויה בעזרת התהליך הטיפולי ליצר מוטיבציה פנימית ושינוי משמעותי בחייו של המטופל וסביבתו. 

טיפול רגשי עשוי להיות מועיל וחיוני בכל שלב בחיי האדם, לכן המכון שלנו שואף תמיד להעניק את תשומת הלב המירבית לכל אדם, תוך בניית תוכנית מובחנת ומותאמת אישית לכל אדם ולכל מטופל.

כיצד אנו מבצעים טיפולים במבוגרים במכון הכח לשנות?

שם המוסד שלנו טומן בחובו את המשמעות העמוקה שאנו מוצאים בעבודתנו. לכל אחד יש את הכוחות הדרושים כדי לשנות את חייו לטובה, ואנו עושים זאת מתוך הבנת נקודות החוזק והחולשה כאחד, ובאמצעות חתירה לעבר קו השווה, שבו האדם מודע ומוקיר תודה על החוזקות שלו, אך גם מקבל, מכיל ומתמודד עם הקשיים באופן שאינו פוגע באיכות חייו, תפקודו וקשריו על סביבתו.

כיצד מושגת מטרה זו?

מכון הכח לשנות רותם לטובתו את השיטות החדשניות ביותר בתחום האבחון הטיפול והייעוץ. זה כולל: טיפול CBT , טיפול דינמי המותאם אישית לצרכיו של המטופל, טיפול אינטגרטיבי ממוקד, טיפול משולב בספורט ותזונה למבוגרים. טיפול באומנות לילדים ומתבגרים, פסיכודרמה וטיפול קבוצתי. הטיפול מותאם באופן ספציפי לקבוצת הגיל, הרקע הכללי והנסיבות הייחודיות לאדם עצמו.

החשיבות של התאמת תכנית אישית לכל מטופל בגיר

יש המון קשיים בטיפולים במבוגרים שדורשים התייחסות מגוונת. למשל, התמודדות עם מצבי חרדה חוזרים ונשנים שונה במהותה מניהול משבר אמצע החיים. זאת משום שחרדה עשויה להופיע במפתיע ללא סיבה "מוצדקת", בעוד המשבר מהווה "מקרה חירום" ספציפי שדורש גם פתרון של המצב הנפשי הרעוע ברגע הנתון וגם מתן כלים להתמודדות בעתיד.

 התמודדות עם קשיים נפשיים עשויה להיות מורכבת יותר בשל העובדה שהאדם חי שנים על גבי שנים עם הקושי וצבר חרדות נוספות, הרגלים מזיקים (כולל התמכרויות או דפוסי הימנעות). כל אדם שונה, אך ככל שההיסטוריה ארוכה ומסועפת יותר, כך ההתנהלות דורשת נקודתיות והתאמה ספציפית ביותר.

מה תוכלו להרוויח מטיפול במבוגרים במסגרת מכון הכח לשנות?

ראשית כל, תוכלו לקבל את הדבר החבוי בשם המוסד עצמו – את הכוח לחולל את השינוי המיוחל בחיים שלכם. לצאת ממעגל ההתמודדות והסבל, לפתור בעיות שהפריעו ביצירת מערכות יחסים, הצלחה בעבודה, ירידה במשקל, יצירת שגרה בריאה ועוד אינספור מטרות שיש לכל אחד מאיתנו, אך לא כל אחד יכול למצוא את הדרך שלו להשגתן.

אנו נלווה אתכם בכל שלב ובכל צעד עד להשגת המטרה המוגדרת שלכם (זו שננסח במהלך פגישת האבחון הראשונה שלנו). נתווה תוכנית שתכלול את כל המטרות והיעדים וכן את הדרכים האפשריות להשגתן. בהמשך, אנו נבדוק מה מהשיטות המוצעות על ידינו מביאות לתוצאות המיטביות ונמשיך להתקדם, תוך הקניית כלים להתפתחות והתנהלות יעילה ועצמאית גם לאחר סיום ההליך הטיפולי במכון.