טיפולים לילדים ומתבגרים

קבוצת טיפול לילדים 1

קבוצת טיפול לילדים

קבוצת טיפול לילדים בהנחיית קלינאיות תקשורת ומרפאה בעיסוק.

ילדים רבים נתקלים בקשיים שונים במהלך גדילתם והתבגרותם. כדי להקל על מהלך יומם ולאפשר להם לנהל אורח חיים רגיל חשוב להקנות להם כלים כדי להתגבר על מכשולים פיזיים, נפשיים ומנטליים.

במקרים רבים מומלץ לשלב שני תחומים שבהם מתקשה הילד כדי להעצים ולחזק את בטחונו העצמי, להזין את הטיפולים זה מזה ולגרום להצלחה גדולה יותר.

טיפול קבוצתי לילדים - למי מיועד?

הטיפול הקבוצתי מיועד לילדים בין גילאי 4-8 (גן טרום-טרום חובה- כיתות ג'), כאשר הקבוצות מחולקות ע"פ גילאים ובהתאם לצרכים השונים של ילדי הקבוצה. 

הטיפול הקבוצתי מתאים לילדים הסובלים מקושי פיזי, רגשי או התפתחותי ומתקשים לעיתים ביצירת קשרים חברתיים. קושי זה עלול לפגוע ביכולת של למידה ויצירת כישורים חברתיים.
בגיל שבו הלמידה החברתית והיכולות החברתיות מתגבשות חשוב לסייע לילדך ולאפשר לו לפתח את אותן מיומנויות אשר ילוו אותו להמשך חייו. כאשר הילד חווה תסכול או קושי במצבים חברתיים לאורך זמן, הדבר עלול להביא אותו להימנע מליזום וליצור קשרים חברתיים. ההימנעות מיצירת קשרים הנה בעצם מנגנון הגנה לא מסתגל, אשר מטרתו למנוע מהילד תחושות של מבוכה, תסכול ובדידות. הנחייה משותפת של קלינאיות ומרפאות בעיסוק ביחד מתוך ראייה הוליסטית של קשייו של הילד- תסייע לו בהתמודדות אל מול אותם קשיים, ובעזרת תיווך ומתן כלים יוכל ילדך לחוות חווית הצלחה ולהרגיש חלק בתוך קבוצת השווים.  

בעזרת הטיפול הייחודי המשותף  המטפלות יזהו את  הקשיים מהם סובל הילד ובעזרת תוכנית טיפול מתאימה, ניתן לסייע לילד לחזק את עצמו, תקשורתית, מוטורית, רגשית וחברתית, וזאת בסביבה מאפשרת ומכילה אשר משקפת לו גם את כוחותיו וחוזקותיו.

בטיפול המשותף קלינאית תקשורת תוכל לטפל בילד בקשיים השפתיים בעוד מרפאה בעיסוק תתמקד בקשיים המוטוריים תוך סינרגיה מתמדת ביניהן.

את ההתאמה לטיפול יש לעשות בהתאם לגיל הילד, לאחר האבחון ויכולותיו של הילד. טיפול בכמה מישורים יחד יחזק את הילד באופן משמעותי בכל התחומים יחד.

 

עוד על הקבוצה:  

הקבוצות הינן קטנות ואינטימיות (עד 6 משתתפים) ונבנות בקפידה ומתוך מחשבה על כל אחד מהילדים בקבוצה , להן ההתמדה וההגעה הרציפה של כל המשתתפים מאוד חשובה להצלחה של התהליך כולו.

הקבוצות הנן בהנחיה משותפת של מרפאה בעיסוק וקלינאית תקשורת בעלות ניסיון רב בהנחיית קבוצות, בנוסף למפגש הקבוצתי ניתן בכל המפגש לאחד ההורים לצפות מתוך חדר ייעודי במהלך המפגש. בסיום המפגש ההורים מקבלים סיכום, הדרכה וכלים שיוכלו ליישם ולתרגל עם ילדם בין המפגש וזאת כחלק מהראייה המערכתית וההבנה בחשיבות של רצף התהליך גם בין המפגשים.  

מטרות הטיפול הקבוצתי לילדים: 

1- חיזוק הביטחון העצמי

2- הבנת סיטואציות חברתיות 

3- התמודדות יעילה עם קונפליקטים ומצבי תסכול

4- זיהוי רגשות אצלי ושל האחר 

5- הדדיות ושיתוף פעולה

אז כיצד מתחילים?

על מנת לאפשר תהליך קבוצתי מועיל ישנה חשיבות גדולה ביותר למחויבות לתהליך ולשאר חברי הקבוצה התהליך מתחיל בפגישת היכרות בת 45 דקות(אינטייק) אבחון זה יערך ע"י אחד ממנחי הקבוצה במכון "הכח לשנות", בנוכחותם של הילד המיועד לקבוצה והוריו. מטרת המפגש הינו אבחון ראשוני ובדיקת התאמה של ילדכם לקבוצה עבורו.
מטופלים במכון אשר כבר נמצאים או שסיימו טיפול של קלינאית ו/או מרפאה בעיסוק מטעם המכון אין צורך במפגש של האבחון הראשוני.

לאחר המפגש ובמידה והילד יוכל להשתלב בקבוצה ולהיתרם מן הטיפול הקבוצתי יש להתחייב מראש ל-15 מפגשים, שמתוכם מפגש אחד מתקיים במחצית התהליך באופן פרטני עם ההורים בלבד. כעבור 12 מפגשים ראשוניים יבדק מול ההורים צורך בהמשך טיפול קבוצתי. במידה וקיים צורך וההורים מעוניינים בכך, ניתן להתחייב בכל פעם ל- 6 מפגשים נוספים מראש.  במידה ולא יימשיך בקבוצה, יש חשיבות גדולה בתהליך פרידה מיטיב עבור ילדך ושאר ילדי הקבוצה כחלק מתהליך הטיפול כולו, ולכן חשוב להיערך מראש. 

עלות ותנאים: 

העלות הכוללת הינה 4,500 ₪ (300 ₪ למפגש) אותם ניתן לפרוש לארבעה תשלומים.
טוב לדעת- מדיניות ההחזרים משתנה בין קופות החולים וחברות הביטוח השונות. אנו מפיקים חשבונית של קלינאית תקשורת/ריפוי בעיסוק. במידה וישנה זכאות להחזרים, ניתן לעשות שימוש בחשבוניות זו.

הורים יקרים, המחויבות ההדדית לתהליך המשותף חשובה ביותר למען הצלחת ילדכם. הטיפול הינו רציף ונמשך לאורך כל השנה למעט חגים ו/או ימי שבתון במשק. הקבוצה אינה פעילה בתקופה שבין השבועיים האחרונים של חודש אוגוסט ועד לאחרי החגים. ספירת המפגשים נעשית בהתאם לפעילות הקבוצה. היעדרות של ילד מהקבוצה מכל סיבה שהיא אינה מזכה בהחזר כספי או בהשלמת המפגשים.

לקריאה והורדת ההסכם לחצו כאן