בדרך כלל פונים לטיפול פסיכולוגי כאשר זקוקים לעזרה בהתמודדות עם קשיים כגון, דיכאון, חרדה, קשיים חברתיים , מערכות יחסים, דימוי עצמי נמוך, או בהתמודדות עם משברי חיים (טראומה, אבדן, גירושין גיוס לצבא), אך טיפול פסיכולוגי מתאים לא רק למי שנמצא בזמן קושי או משבר, אלא לכל אדם השואף לחיות חיים מלאים ומאושרים יותר.
הייחוד של השיטה שפיתחנו ב"הכח לשנות" הנו בשילוב הפעילות הגופנית ככלי טיפולי, עוד על תרומתה ניתן לקרוא בהרחבה אודות השיטה 
אנחנו ב"הכח לשנות" מאמינים שהדבר החשוב והמשמעותי ביותר הוא הקשר שנוצר בינינו אנשי הצוות לבין המטופלים. הרעיון שמאחורי "הכח לשנות" הוא ליצור מקום שיעניק לילדכם תחושה של שייכות, גם לאחר שהטיפול הקבוצתי מסתיים, אנחנו שם בשבילם. במידת הצורך, אנו יכולים לתת מענה מגוון בצורה של טיפול פסיכולוגי פרטני, או בצורה של אימון על ידי אחד מצוות המאמנים שלנו, אשר עובר הדרכות וליווי מצד הצוות הטיפולי.
השילוב של טיפול ופעילות גופנית , יכול לתת מענה מעולה למצבים של קושי בוויסות רגשי, אימפולסיביות, וקושי עם סמכות. במהלך האימון אנו מאפשרים לנערים להתנסות ולהיות במקום "סמכותי" . לדוגמא, במהלך המפגשים בחדר הכושר כל אחד מהנערים והנערות עורך "חימום"( בליווי המאמן) לשאר חברי הקבוצה, וכך הם חווים את החוויה של להיות בר סמכות מול הקבוצה. הטיפול הרגשי והקוגנטיבי-התנהגותי בנוסף לאימון הגופני עוזר לנערים לרכוש כלים מגוונים התורמים להפחתת כעסים, לשליטה על דחפים (התפרצויות זעם) ולפיתוח יכולות תקשורת טובות יותר עם סביבתם.
הטיפול הקבוצתי יכול לסייע לה מאד. כדיי להתגבר על החרדה הראשונית, נקיים עם הנערה מפגש מקדים, אליו יוכלו ההורים להצטרף כדיי להפיג את חששותיה. נציג בפניה את המכון ואת הצוות נשוחח על הקשיים ונחשוב ביחד כיצד נוכל להקל עליה במפגשים הבאים ולאפשר לה להתגבר על החרדה שמציפה אותה. ההורים אמנם לא יוכלו להצטרף למפגשי הקבוצה אולם נלווה גם אותם בתהליך
טיפול קבוצתי הוא המענה המתאים ביותר. המודל אותו אנו מציעים מאפשר לחברי הקבוצה להתנסות בסיטואציות חברתיות מגוונות בזמן אמת הן במפגשים הדינמיים, והן במפגשים המערבים פעילות גופנית. מתוך המפגשים, נוכל ביחד לזהות את נקודות החוזק של בנך ולהעצימן ובמקביל להכיר לו כלים חברתיים שישמשו אותו בסיטואציות חברתיות מחיי היומיום.
קבוצת 'הכוח לשנות' יכולה לסייע לבתך, ולתת מענה לצרכיה החברתיים. בקבוצה מתנסים המתבגרים במערכות יחסים עם בני גילם, תוך ליווי אישי צמוד של מנחי קבוצה מנוסים. דבר, שמרכך ומקל על חוויית הכניסה לקבוצה. ההשתתפות בקבוצה נותנת לה הזדמנות להתמודד עם תחושת הביישנות והדחייה, שמלווים אותה בהיותה במסגרת חברתית. חשיפה לקבוצה תוכל להפחית חרדה ממצבים חברתיים, לפתח תחושת שייכות והערכה עצמית חיובית. אנו מאמינים, שגם למתבגרים שסובלים מבדידות חברתית יש כוחות פנימיים וחיצוניים. ולכן, חשוב שאתם ההורים לא תאבדו תקווה ותעבירו מסר של אופטימיות. שגם אם, כרגע, ילדכם סובלים ותקועים, יש דרך לשנות את המצב. דרך רכישת מיומנויות חברתיות תוכל ללמוד בהדרגה לנהל אינטראקציה בין אישית עם סביבתה.
אין מניעה להמשך טיפול פסיכולוגי. התקדמות בטיפול ושיפור מצבו היא המטרה העליונה, ואנו מאמינים, ששיתוף פעולה בין גורמים מקצועיים יהווה תרומה לפתרון הבעיה. יש לציין, שבמצב משברי, חשוב, לקיים רצף בליווי ובתמיכה, ולהימנע מקטיעות בטיפול. רעיון ההשתתפות בקבוצת "הכוח לשנות" הנו רעיון טוב, כי אנו מאמינים בכוחה המרפא של הקבוצה. דרך האינטראקציה החברתית ניתן לשפר ולחזק את הדימוי העצמי ודימוי הגוף. גם המפגש השבועי בחדר הכושר מקדם את החוסן הנפשי, בכך, שהוא מציב אתגרים ברי השגה בפני המתבגרים, והופך עבורם למקור של שחרור והנאה.
הקבוצה בהחלט מתאימה לבנך. לעיתים קיים פער גדול בין המקום בו אנחנו נמצאים למקום בו היינו רוצים להיות, מה שגורם לתחושת תסכול וייאוש. נראה כי קיימת אצל בנך המוטיבציה לשינוי, אך יתכן והמטרה שהוא מעמיד לעצמו נראת לו בלתי אפשרית,ולכן הוא מתייאש. הדרך הטובה ביותר לסייע לבנך הנה בעזרת צמצום אותו פער על ידי הצבת יעדים ומטרות ביניים שביכולתו להשיג לדוגמא, אימון גופני קל ובסביבה נעימה יגרום לבנך תחושת מסוגלות ועליה ברמת המוטיבציה להמשיך ולעסוק בפעילות גופנית.
עלות פגישת ההיכרות הנמשכת כ-50 דקות הנה 250 ש"ח. במידה והנער/ה מצטרף/ת לקבוצה, יש להתחייב בתשלום מראש לכל סדרת המפגשים של הקבוצה (12 מפגשים). המחיר הנו 200 ש"ח לפגישה. הפגישות נערכות פעם בשבוע למשך שעה . ניתן לשלם בתשלומים, היעדרות מפגישה בשל כל סיבה שהיא לא מזכה בהחזר כספי.
פגישת האינטייק הנה פגישת הכרות הנערכת מול ההורים, לפגישה זו שתי מטרות. הראשונה לקבל תמונה מקיפה ככל היותר על הנער/ה וזאת בכדי להתאים את הקבוצה ותכניה, על מנת שיתנו מענה למטרות השונות ולצרכים השונים של כל אחד מחבריה. המטרה השנייה היא לתת לכם ההורים את האפשרות להכיר את עבודתנו ב"כח לשנות". לאחר ההרשמה ובמידת הצורך יתקיים מפגש עם הנער/ה בכדי להכיר לו או לה את הצוות והמכון, וזאת בכדי לאפשר השתלבות בצורה מיטבית בקבוצה.
מחויבות משותפת של ההורים, הנערים ואנשי המקצוע, לתהליך הקבוצתי, הנו שלב ראשון והכרחי להצלחת הטיפול , ולכן אנו דורשים התחייבות מראש להשתתפות בכל המפגשים. קושי בהתמדה, נשירה ומחויבות הדדית (ביה"ס, חוגים, חברים) הנם נושאים חשובים ומרכזיים שנעסוק בהם ונתמודד אתם כחלק מהטיפול הקבוצתי. תפקידנו המשותף, אנו אנשי הצוות ואתם ההורים הנו לעזור לילדכם לצלוח את המשברים והקשיים, אשר יעלו במהלך הטיפול ובכך להעצימם ולחזק אצלם את תחושות ההצלחה והמסוגלות.
בהחלט. אנו מאמינים כי שילוב של כל הגורמים המשמעותיים בסביבת המתבגר הנו משמעותי לתהליך אותו הוא עובר וכן להתקדמות בטיפול ולכן כחלק מהתהליך, ובאישור המתבגר והוריו, אנו מצויים בקשר עם גורמי הטיפול השונים ומעודדים את קיומם.
קרימינולוג קליני הנו מי שסיים תואר שני ועבר הכשרה והסמכה באבחון ובטיפול של אוכלוסיות קצה מורכבות. הקרימינולוג הקליני הוא בעל רישיון כמטפל מוסמך ממשרד הבריאות, אשר הלכה למעשה מוסמך לטפל בכל אדם. ייחודו של הקרימינולוג הקליני כאיש מקצוע, הנו בשילוב ידע תאורטי ,טכניקות טיפול והתערבויות פרטניות ומערכתיות ממספר תחומים: פסיכיאטריה, פסיכולוגיה סוציולוגיה ומשפט.